Консульська обробка

Консульська обробка – це процес, при якому особа, яка є бенефіціаром схваленої імміграційної петиції і має негайно доступний номер імміграційної візи, звертається до посольства або консульства Державного департаменту США за кордоном за імміграційною візою, щоб приїхати до Сполучених Штатів.

Консульська обробка — це багатоетапний процес, який включає першу подачу петиції в Сполучених Штатах до Служби громадянства та імміграції США (USCIS), а потім, після схвалення петиції, другу подачу до Національного візового центру (NVC) Державного департаменту (DOS) та призначення співбесіди у консульстві США за кордоном.

Кроки наведені нижче:

Step 1: Submit a Petition – Крок 1: Подати петицію

Громадяни США та заявники із законним статусом постійного резидента, які мешкають у Сполучених Штатах, повинні подати форму I-130 «Петиція для родича-іноземця» до Служби громадянства та імміграції США (USCIS). Це можна зробити або в електронному вигляді, або у паперовому вигляді поштою. Ваша імміграційна петиція має бути схвалена USCIS, перш ніж Ваша справа може бути передана до Національного візового центру.

Step 2 – Крок 2: Почніть обробку у Національному візовому центрі (NVC)

Після того, як USCIS схвалить вашу петицію, вони передадуть вашу справу до Національного візового центру (NVC) Державного департаменту для попередньої обробки. Першим кроком у цій обробці є створення вашої справи у системі DOS. Як тільки це буде завершено, NVC відправить вам вітальний лист електронною або звичайною поштою. За допомогою інформації, що міститься в цьому листі, Ви можете увійти до Консульського електронного прикладного центру (CEAC) DOS, щоб перевірити свій статус, отримувати повідомлення та керувати своєю справою.

Після того, як Ви відправите свої збори, форми та підтверджуючі документи до NVC, вони розглянуть Вашу справу, щоб переконатися, що Ви надали всю документацію, необхідну для призначення співбесіди на отримання імміграційної візи. Співбесіди проводяться залежно від наявності зустрічей, які пропонуються у посольстві/консульстві.

Щоб визначити, які справи розглядаються NVC, перейдіть на сторінку тимчасових рамок NVC за цим посиланням.

Step 3 – Крок 3: Оплатіть комісію

Перше, що Вам потрібно зробити після одержання вітального листа NVC, це сплатити збори за обробку. Існує дві комісії за обробку:

 1. Плата за розгляд заяви на імміграційну візу
 2. Афідевіт про плату за підтримку.

Щоб сплатити збір, увійдіть у свій аккаунт справи в CEAC і натисніть кнопку «ОПЛАТИТИ ЗАРАЗ» (“PAY NOW”) у розділі “Affidavit of Support Fee” або “IV Fee” на сумарній сторінці.

Step 4 – Крок 4: Заповніть онлайн-заявку на отримання візи (DS-260), афідевіт про підтримку та подайте цивільні документи.

Після того, як Ви зробите оплату та статус у CEAC буде змінено на «ОПЛАЧЕНО» (“PAID”), Ви і кожен член сім’ї, який іммігрує разом з вами, повинні заповнити заяву на імміграційну візу та реєстрацію іноземця (форма DS-260).

Афідевіт про підтримку, також званий формою I-864, є документом, який підписує людина, щоб прийняти на себе фінансову відповідальність за заявника, який переїжджає жити до Сполучених Штатів. Особа, яка підписує Афідевіт про підтримку, також називається спонсором. Заявник має заповнити форму I-864; однак, якщо дохід заявника є недостатнім, спільний спонсор може погодитися також заповнити форму I-864 від імені заявника.

Афідевіт підтримки має юридичну силу. Фінансова відповідальність спонсора зазвичай зберігається доти, доки заявник не стане громадянином США, або йому не буде зараховано 40 кваліфікаційних кварталів роботи (зазвичай 10 років) відповідно до Закону про соціальне забезпечення.

Підписуючи форму I-864, заявник (включаючи будь-які спільні спонсори) погоджується використовувати свої ресурси, якщо це необхідно, для фінансової підтримки бенефіціара та будь-яких утриманців. Якщо бенефіціар та утриманець(и) отримують будь-які певні державні допомоги на федеральному рівні, рівні штату або місцевому рівні з перевіркою потреби, відповідно до законодавства США агентство, що надає допомогу, «має вимагати відшкодування» у особи, яка підписала форму I-864 .

Після заповнення форми DS-260 та афідевіту про підтримку Ви і кожен член сім’ї, який іммігрує разом з Вами, має зібрати цивільні документи, необхідні для підтримки Вашої заяви на отримання візи.

Ваші цивільні документи повинні бути видані офіційним органом, який видав документи у вашій країні. Будь ласка, зверніться до пошукової системи документів (Document Finder), щоб дізнатися про вимоги до цивільних документів для кожної країни.

Зверніть увагу, що всі документи, написані не англійською мовою або офіційною мовою країни, з якої Ви подаєте заяву, повинні супроводжуватися засвідченими перекладами. Переклад повинен включати підписану перекладачем заяву про те, що:

 • Переклад є точним,
 • Перекладач є компетентним для перекладу.

Важлива примітка про відсутні документи. Якщо потрібний документ недоступний відповідно до правил конкретної країни, Вам не потрібно сканувати цей документ у свій CEAC. Однак, якщо Ви не можете отримати потрібний документ з іншої причини, Ви повинні надати детальне письмове пояснення NVC під час сканування інших Ваших документів. Під час Вашої співбесіди для отримання візи співробітник консульства визначить, чи повинні Ви отримати документ, якого не вистачає, перш ніж віза може бути видана. Як правило, будь-який документ, зазначений як «доступний» у правилах для конкретної країни, має бути розглянутий співробітником консульства. Якщо Ви не отримаєте всі необхідні документи, розгляд справи затягується.

Step 5 – Крок 5: Призначення співбесіди у консульстві

Після того, як Національний візовий центр (NVC) призначить співбесіду для отримання візи, він надішле Вам, Вашому петиціонеру та Вашому агенту/повіреному (якщо застосовується) електронний лист із зазначенням дати та часу зустрічі. Після того, як Ви отримаєте листа про призначення співбесіди від NVC, Ви повинні зробити наступні кроки ДО дати співбесіди.

 1. Запланувати та пройти медичне обстеження

Ви (і кожен член сім’ї або «вторинний заявник», який подає заяву на отримання візи разом з вами) повинні записатися на прийом до лікаря, уповноваженого в країні, де Ви проходитимете співбесіду. Цей огляд повинен проводитися у лікаря, затвердженого посольством, яке також називається лікарською комісією. Огляди, проведені іншими лікарями, не приймаються. Ви повинні пройти медичний огляд разом з усіма необхідними щепленнями до запланованої дати співбесіди для отримання візи. Це посилання містить список посольств та консульств США для отримання інструкцій з медичного огляду у конкретній країні.

Після огляду лікар групи або відправить результати іспиту безпосередньо в посольство, або дасть вам запечатаний конверт. Якщо лікар дає конверт, не відкривайте його, а принесіть його на співбесіду для отримання візи і віддайте співробітнику консульства.

 1. Зареєструватися на кур’єрську службу/інші вказівки перед співбесідою
 2. Зібрати документи, необхідні для співбесіди

Кожен заявник на одержання візи, незалежно від його віку, повинен принести на співбесіду певні документи, включаючи фотографії, а також оригінали або завірені копії всіх цивільних документів, представлених у NVC.

Що станеться, якщо Ви забудете принести щось із цього списку? Співробітник консульства не зможе завершити обробку Вашої візи. Вам доведеться зібрати відсутні предмети і передати їх до посольства або консульства, а також, можливо, доведеться прийти на додаткові співбесіди. Відсутність усіх предметів із наведеного вище списку може призвести до затримки видачі візи.

Step 6 – Крок 6: Співбесіда з кандидатом

Перед співбесідою переконайтеся, що Ви виконали інструкції з підготовки до співбесіди у посольстві чи консульстві США.

У призначену дату та час співбесіди підійдіть до посольства або консульства США з роздрукованою сторінкою підтвердження візової анкети (DS-260). Співробітник консульства проведе співбесіду з Вами (і членами сім’ї та бенефіціарами, що супроводжують) і визначить, чи маєте Ви право на отримання імміграційної візи. В рамках процесу співбесіди буде взято цифрові відбитки пальців без чорнила.

What to bring to the Interview – Що взяти з собою на співбесіду

Заявник несе відповідальність за надання всіх необхідних оригіналів або завірених копій цивільних документів на співбесіду для отримання візи. Неподання всіх необхідних документів на співбесіду може призвести до затримки або відмови у видачі візи. На співбесіду необхідно принести такі документи:

  • Лист про прийом (Appointment Letter) – лист про призначення на співбесіду, яку ви отримали від NVC.
  • Паспорт – для кожного заявника невичерпаний паспорт, дійсний протягом шести місяців після передбачуваної дати в’їзду до Сполучених Штатів.
  • Фотографії – дві однакові кольорові фотографії для кожного заявника, які повинні відповідати загальним вимогам до фотографій.
  • Сторінка підтвердження форми DS-260
  • Додаткові документи – оригінали або завірені копії всіх цивільних документів, які ви завантажили до CEAC.

Ваші оригінали документів будуть повернуті Вам після завершення співбесіди. Будь-які надані фотокопії можуть бути збережені.

 • Переклади англійською мовою. Якщо документи, що вимагають перекладу англійською мовою, не були надіслані до NVC, Ви повинні отримати їх та подати у день співбесіди. Для отримання додаткової інформації прочитайте інструкції з підготовки до співбесіди в посольстві або консульстві США.
 • Візові грошові збори. Якщо NVC стягує збори за подання заяви на отримання візи, Вам не потрібно сплачувати повторно. Однак, якщо Ви або хтось із членів сім’ї не сплатили всі необхідні збори, Вас попросять сплатити будь-які неоплачені збори в посольстві або консульстві США.

Неявка на співбесіду. Якщо Ви не можете прийти на заплановану співбесіду, якнайшвидше зв’яжіться з посольством або консульством США. Якщо Ви не звернетесь до посольства або консульства США протягом одного року після отримання листа про призначення співбесіди, Ваша справа може бути припинена, а петиція на імміграційну візу анульована, і будь-які сплачені збори не будуть відшкодовані.

Step 7 – Крок 7: Після інтерв’ю

Якщо Ваша віза буде схвалена, Ви будете проінформовані про те, як і коли Вам повернуть паспорт та візу.

Паспорт та віза

Ваша імміграційна віза буде розміщена на сторінці Вашого паспорта. Негайно перевірте роздруковану інформацію, щоб переконатися у відсутності помилок. Якщо є якісь орфографічні чи біографічні помилки, негайно зв’яжіться з посольством або консульством.

Що потрібно зробити перед поїздкою?

Ви повинні сплатити імміграційний збір USCIS до Служби громадянства та імміграції США (USCIS) після отримання імміграційної візи та до поїздки до Сполучених Штатів.

Зверніть увагу: USCIS не видасть картку постійного мешканця (форма I-551 або грін-карта) доти, доки Ви не сплатите мито.

Коли ви маєте переїжджати?

Ви повинні прибути та подати заяву на в’їзд до Сполучених Штатів не пізніше дати закінчення терміну дії візи, вказаної на Вашій візі. Імміграційна віза зазвичай дійсна протягом шести місяців з дати видачі, якщо термін дії Вашого медичного огляду не спливає раніше, що може зробити Вашу візу дійсною менш як шість місяців.

Що робити, якщо вам відмовили у візі?

Якщо Вам буде відмовлено у візі, співробітник консульства проінформує вас про те, чому Ви не маєте права на отримання візи. Відповідно до законодавства США не кожен, хто подає заявку, має право чи право на отримання візи для в’їзду до Сполучених Штатів. Згідно із законодавством США багато факторів можуть позбавити заявника права на отримання візи. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зверніться до розділу “Невідповідність вимогам для отримання візи в США” (Ineligibilities for US Visas.) У деяких випадках закон може дозволити Вам подати заяву про відмову від дискваліфікації (waiver.) Якщо Ви можете подати заяву на таку Відмову, співробітник консульства порадить Вам, які кроки слід зробити. NVC має веб-сторінку відмови у видачі візи для отримання більш детальної інформації.

У деяких випадках у співробітника консульства немає достатньої інформації, необхідної для завершення обробки Вашої заяви, або у Вас може бути відсутня будь-яка підтверджуюча документація. Співробітник консульства повідомить Вас, якщо інформація або документи відсутні, та як їх надати.

 

ПРИЗНАЧИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Ми з нетерпінням чекаємо на можливість допомогти Вам з Вашими особливими імміграційними потребами. Будь ласка, використовуйте кнопку нижче, щоб зв'язатися з нами щодо Вашої ситуації.